Prawidłowo przeprowadzona wymiana opon wpływa na bezpieczeństwo samochodu i bezproblemowe użytkowanie opon.

Wymiana opon to nie tylko zdjęcie jednego kompletu i założenie drugiego. Sprawdzany jest też ogólny stan opon oraz głębokość bieżnika. Sprawdzany jest stan śrub mocujących.

Wymiana opon Puławy

Specjaliści w Carmax są odpowiednio przeszkoleni oraz dysponują nowoczesnym sprzętem. Dzięki temu jesteśmy w stanie wykonać usługę wymiany i serwisu opon precyzyjnie i w krótkim czasie. Przestrzegamy ściśle zaleceń producentów w zakresie montażu oraz właściwego dobór opon i felg. Dysponujemy wysokiej jakości montażownicami, co minimalizuje ryzyko uszkodzenia felg lub opon. Pamiętajmy o tym, zwłaszcza, gdy zbliża się kolejna sezonowa wymiana opon.

Po zamontowaniu opon koła należy wyważyć używając do uzyskania pożądanego efektu małej liczby ciężarków. Jeśli po założeniu nowych opon auto zaczyna ściągać należy skontrolować geometrię zawieszenia.

 

Kiedy należy pomyśleć o założeniu opon zimowych? Producenci opon zalecają założyć opony zimowe gdy temperatura spada poniżej plus 7 stopni. Na suchej nawierzchni opony letnie sprawują się lepiej niż opony zimowe, nawet przy małym mrozie. Opony zimowe zakładamy przed pierwszym śniegiem lub gołoledzią.

Zdemontowane opony powinny być składowane w suchym, ciemnym i chłodnym miejscu, nie narażonym na promieniowanie UV zawarte w świetle słonecznym. Kompletne koła można wieszać na hakach lub ustawiać w słupkach, jedno na drugim, nie powinno się stawiać kół pionowo - pod wpływem ciężaru guma opony trwale deformuje.

 

Q-SERVICE

  • Ogólnopolska obsługa pojazdu w warsztatach Sieci Q-Service
  • Technologia napraw zgodna ze standardami producentów pojazdów
  • Najwyższa jakość części zamiennych
  • Historia napraw