W przypadku kolizji drogowej, gdy uszkodzona została część pojazdu wpływające na jego bezpieczeństwo, konieczne jest dodatkowe badanie techniczne po szkodzie. Miej problematyczne będzie badanie samochodu który nie był wyposażony w instalację LPG.

O tym, kto musi przeprowadzić obowiązkowego badania technicznego pokolizyjnego pojazdu decyduje policjant na miejscu zdarzenia – to on orzeka czy dowód rejestracyjny zostanie zatrzymany. Przed rokiem 2009 na przegląd po wypadku kierowano pojazdy znacznie uszkodzone, jednak po zmianach prawnych wybrać się na Stacji Kontroli Pojazdów muszą niekiedy również właściciele samochodów nieznacznie uszkodzonych, jednak zagrażających bezpieczeństwu na drodze (jak na przykład wtedy, kiedy stłuczony był reflektor).

Przy niegroźnej kolizji właściciel auta może otrzymać specjalne zaświadczenie upoważniające do poruszania się pojazdem jeszcze przez okres 7 dni. W przypadku gdy w tym czasie nie zdąży przebrodzić badań technicznych, może wyrobić w wydziale komunikacji czerwone tablice na ten czas.

 

Q-SERVICE

  • Ogólnopolska obsługa pojazdu w warsztatach Sieci Q-Service
  • Technologia napraw zgodna ze standardami producentów pojazdów
  • Najwyższa jakość części zamiennych
  • Historia napraw